سوالات متداول

خدمات درمالب برای شرکتها چیست؟

ما در درمالب به شکلهای گوناگون به شرکتهای طرف قراردادمان خدمات رسانی می‌کنیم.

 • در اصلاح فرمولاسیون فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی و همچنین نانو ذرات به آنها کمک و مشاوره می‌دهیم

 • اثربخشی فرآورده های موضعی و سیستمیک پوستی آنها را به صورت کمی (Quantitative) و کیفی(Qualitative) ارزیابی می‌کنیم

 • بی خطر بودن فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی و نانو ذرات را بررسی می‌کنیم.

 • برای فرآورده های دارویی و آرایشی و بهداشتی پوستی آزمایشات فیزیکی شیمیایی و میکروبی انجام می‌دهیم

همچنین ما در درمالب با بررسی پرونده های دارویی و آرایشی فرآورده های پوستی و تکمیل مستندات رگولاتوری، به شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده محصولات پوستی،  آرایشی و بهداشتی کمک میکنیم.

همکاری توسط شرکت ها با درمالب چه مزایایی دارد؟

درمالب می تواند در بررسی و تکمیل مستندات رگولاتوری، به شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده محصولات پوستی و آرایشی و بهداشتی کمک نماید.

همینطور شرکتها با دریافت تاییدیه بی خطری و اثربخشی بالینی محصولات که توسط درمالب و پس از بررسی اینها به شرکتها داده می‌شود، این امکان را خواهند داشت که با اعلام آن و یا درج بر روی محصولات خود مزیت رقابتی جدیدی را برای خود ایجاد کنند که در مقایسه با محصولات مشابه می‌تواند به بازاریابی و رشد فروش محصولات آنها کمک کند.

خدمات ارزیابی اثر بخشی چه کمکی به شرکتها میکند؟

تایید اثربخشی بالینی محصولات به شما امکان اعلام  و درج ادعای اثربخشی محصول بر روی بسته بندی آن را می‌دهد. از طرف دیگر اثربخشی بهتر در مقایسه با ترکیبات مشابه بازار، نوعی مزیت رقابتی برای محصول به حساب می‌آید که می توانید از آن در جهت بازاریابی بهتر و رشد فروش محصولات بهره ببرید. خدمات ارزیابی اثر بخشی محصولات در شرکت درمالب به کمک متخصصان توانمند و سیستمهای ارزیابی دقیق انجام می‌شود.

خدمات ارزیابی بی خطری چه کمکی به شرکتها میکند؟

ارزیابی بی خطری و عدم حساسیت زایی موضعی محصولات پوستی که در شرکت درمالب براساس به روزترین استانداردها انجام می‌شود، به دریافت تاییدیه بی خطری و عدم حساسیت زایی موضعی محصولات پوستی کمک می‌کند، این تاییدیه در بسیاری از موارد برای اخذ مجوزهای قانونی از طرف سازمان غذا و داروی ایران و حتی موسسات مشابه در خارج از کشور الزامی است.

نحوه قرارداد بستن درمالب با شرکتها چگونه است؟

برای همکاری با درمالب کافیست نوع محصول و نوع آزمایش مورد نظر را در قالب یک درخواست کتبی، از طریق ایمیل یا فاکس برای همکاران ما ارسال نمایید. پس از مذاکرات اولیه پیش نویس قرارداد نهایتا ظرف 3 روز کاری در اختیار شما قرار می‌گیرد و پس از تایید نهایی و امضا، طرفین مراحل قانونی و اداری آن در کوتاه ترین زمان انجام می‌شود.

درمالب چه خدماتی برای بیماران دارد؟

بخشی از خدمات درمالب آزمایشگاه تخصصی کمک تشخیصی پوست است که در صورت درخواست پزشک آمادگی دارد خدمات زیر را به بیماران ارائه دهد:

 • درماتوسکوپی و تشخیص زود هنگام ملانوم و سایر بدخیمی های غیر ملانومی پوست

 • خدمات تریکوگرام و ترکواسکن، جهت مستندسازی و تعیین علت انواع ریزش مو

سونوگرافی پوست جهت تعیین دقیق سایز و محل ضایعات پوستی، ارزیابی پاسخ به درمان در بیماری‌های من مورفه آ و اسکرودرمی و همچنین ارزیابی فیلرهای تزریقی

 • انواع آزمون های پچ جهت ارزیابی وجود حساسیت تماسی و شغلی با استفاده ازسری تست R.U.E

آیا درمالب یک شرکت خصوصی است؟

بله شرکت درمان اندیشان البرز یا درمالب در سال 1398 ثبت گردیده است. ولیکن خدمات درمالب در مجموعه خدمات مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام با سابقه‌ای بیش از ده سال به مراجعان، پزشکان و شرکتها ارائه میشود.

چگونه می‌توانم از کیفیت خدمات درمالب اطمینان حاصل کنم؟

درمالب آزمایشگاه همکار سازمان غذا و داروی ایران است و طراحی و اجرای آزمایشات بالینی و آزمایشگاهی در آن توسط پزشکان و کارشناسان متبحر و با رعایت کامل اصول بهینه مطالعات بالینی (GCP) انجام می‌شود. بخش کنترل کیفیت مستقل و کارآزموده نیز با نظارت دائمی و دقیق بر تمامی مراحل طراحی، اجرا و گزارش دهی، به رفع نواقص احتمالی مجموعه کمک می‌کنند.

چگونه میتوانم از خدمات درمالب استفاده کنم؟

با مراجعه حضوری به آدرس شرکت، تماس تلفنی و یا شبکه های اجتماعی درمالب (لینک صفحه تماس با ما)

ساعت کاری درمالب از چه ساعتی تا چه ساعتی است؟

ساعت کار درمالب همه روزه 8 صبح تا 4:30 بعد از ظهر به غیر از پنجشنبه ها و روزهای تعطیل است.

درمالب آزمایشگاه تشخیص طبی است؟

درمالب صرفا یک آزمایشگاه تشخیصی نیست با این حال این آزمایشگاه، ارائه دهنده خدمات کمک تشخیصی به پزشکان و متخصصین پوست در جهت تشخیص و پیگیری بیماری های پوست و مو می باشد.

شرایط شرکت در طرح های درمالب به عنوان داوطلب چیست؟

با ثبت نام در بخش فراخوان داوطلب می توانید برای شرکت در طرح ها اعلام آمادگی نمایید. ثبت نام به عنوان داوطلب تعهدی برای ورود به مطالعات بالینی نیست و باید شرایط داوطلب با معیارهای ورود و خروج هر مطالعه مطابقت داشته باشد.

تاییدیه کمیته اخلاق دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست چیست؟

تاییدیه اخلاقی طرح در واقع یک دستور العمل مدون در قالب یک نامه کتبی است که پس از تکمیل و تایید مستندات الزام، از طریق کمیته‌های اخلاق سراسر کشور جهت شروع مطالعات بالینی صادر می شود و تضمین کننده حقوق و امنیت شرکت کنندگان در تحقیقات بالینی می باشد. در این فرایند حقایق اصلی در مورد کارآزمایی‌ بالینی به فردی که داوطلب شرکت در آن طرح به عنوان آزمودنی است، آموخته می‌شود،‌ تا او تصمیم بگیرد در این کارآزمایی شرکت کند یا خیر.

وقتی به عنوان داوطلب شرکت در طرح ها ثبت نام کرده ام میتوانم ثبت نامم را لغو کنم؟

بله همیشه و در هر شرایطی شما می‌توانید از ادامه شرکت در طرح های تحقیقاتی انصراف دهید. ولی لطفا حداکثر یک روز کاری قبل از زمانی ویزیت انصراف خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام فرمایید.

درمالب چه کمکی به بررسی پرونده محصولات میکند؟

آزمایشگاه درمالب می تواند در بررسی و تکمیل مستندات رگولاتوری، به شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده محصولات پوستی و آرایشی و بهداشتی کمک نماید. بررسی پرونده های دارویی و آرایشی در این مرکز توسط پزشکان و کارشناسان متبحر بالینی و آزمایشگاهی انجام می شود و نتایج منتشر شده مورد تایید مستقیم سازمان غذا و دارو ایران خواهد بود.

به عنوان یک پزشک درمالب چه کمکی به من میکند؟

درمالب به عنوان آزمایشگاه تخصصی کمک تشخیصی پوست آماده خدمت رسانی به همه پزشکان و متخصصین گرامی پوست است.

مهمترین خدمات کمک تشخیصی آزمایشگاه درمالب عبارتند از:

 • درماتوسکوپی و تشخیص زود هنگام ملانوم و سایر بدخیمی های غیر ملانومی پوست

 • خدمات تریکوگرام و ترکواسکن، جهت مستندسازی و تعیین علت انواع ریزش مو

 • سونوگرافی پوست جهت تعیین دقیق سایز و محل ضایعات پوستی، ارزیابی پاسخ به درمان در بیماری های من مورفه آ و اسکرودرمی و همچنین ارزیابی فیلرهای تزریقی

 • انواع آزمون های پچ جهت ارزیابی وجود حساسیت تماسی و شغلی با استفاده ازسری تستR.U.E

برای انجام آزمایش های کمک تشخیصی باید وقت بگیرم؟

درمالب از 8 صبح تا 1 بعد از ظهر آماده پذیرش مراجعان برای آزمایشهای کمک تشخیصی است. با این حال پیشنهاد میکنیم برای اینکه اتلاف وقت کمتری داشته باشید از قبل به صورت تلفنی وقت بگیرید.

برای انتقاد و پیشنهاد چه کاری انجام دهم؟

با مراجعه به بخش تماس با ما و تکمیل فرم تماس میتوانید انتقادات و پیشنهادات خود را با ما مطرح نمایید. این اطمینان را به شما می‌دهیم که در سریع ترین زمان آنها را بررسی نماییم.

آیا شرکتها میتوانند نظر خود را درباره خدماتی که دریافت کرده‌اند اعلام کنند؟

یکی از اهداف درمالب بهبود مستمر است. به همین دلیل در پایان مطالعه و همزمان با ارائه گزارش نهایی، به صورت سیستماتیک نسبت به دریافت نظرات شرکتهای طرف قرارداد اقدام میشود.

نقش دریافت کنندگان خدمات درمالب چیست؟

مشتری مداری در راس ارزش‌های سازمانی‏ درمالب قرار دارد و از آنجا که کیفیت خدماتی که به دریافت کنندگان خدمات درمالب ارائه می شود خط قرمز فرهنگ سازمانی درمالب است، جلب رضایت آنها اولین و بالاترین اولویت همه‌ی ما است.

آموزشهای درمالب برای چه کسانی است؟

آموزش‌های حضوری و غیر حضوری در عناوین مختلف و برای مخاطبین متعددی از جمله، دانشجویان علوم پزشکی، پزشکان، داروسازان، کارشناسان شیمی دارویی و اعضای تیم تحقیق و توسعه شرکت های داروسازی اجرا می شود.

چگونه می‌توان از آموزشهای درمالب استفاده کرد؟

با ثبت نام در بخش آموزشهای درمالب می‌توانید از برنامه‌های آموزشی درمالب استفاده نمایید.

برای اطلاع از آموزشهای درمالب چه باید کرد؟

آخرین آموزشهای درمالب از طریق شبکه های اجتماعی و وب سایت درمالب اطلاع رسانی می‌شوند.

چرا در درمالب از بیومترولوژی در بررسی های غیرتهاجمی پوست استفاده می شود؟

 • نتایج به دست آمده از این طریق، کاملا قابل مشاهده و عینی هستند (objective) هستند و متکی بر اظهارات و ذهنیت فردی (subjective) نمی باشند.

   

 • ارزیابی های انجام شده به صورت کمی (quantitative) و قابل استناد در پژوهش های علمی هستند و مانند ارزیابی های کیفی (qualitative) مشکل استانداردسازی ندارند.

 • به کمک این ارزیابی ها، ابعاد و تعداد طبیعی اجزای پوست در مناطق مختلف بدن قابل شناسایی است. این شناخت، امکان افتراق تغییرات نرمال، کم اهمیت و قابل توجه را در بافت فراهم می سازد.

 • بررسی یک داروی جدید نیاز به بررسی سریع و دقیق تأثیر و بی خطربودن آن دارد؛ و این امرمیسر نمی شود مگر از طریقکمی سازی علایم و نشانه های بالینی.

 • حتی در سایر زمینه های تخصصی نظیر اندوکرینولوژی و ایمونولوژی، می توان از پوست به عنوان ارگانی تاثیر گذار و قابل دسترس استفاده کرد و به کمک روش غیرتهاجمی به راحتی آن را مورد معاینه بررسی قرار داد.

 • در علم زیبایی شناختی (cosmetology)، مشاهده و تعیین معیارهای مؤثر بودن یک فرآورده دشوار باشد چرا که این تأثیر ممکن است آن قدر جزیی (تحت بالینی) باشد که از نظر بصری به آسانی قابل مشاهد نباشد. در این حالت، اندازه گیری درتعیین این اثرات، بسیار سودمند است.

درمالب چگونه می‌تواند در بهبود مراقبت های تشخیصی و درمانی به پزشکان کمک کند؟

 • بررسی این که چگونه پوست توسط عوامل گوناگون خارجی تحت تأثیر قرار می گیرد.

   

 • کمک به تشخیص و پایش بیماری های پوست و مو

 • ارزیابی پاسخ به مداخلات درمانی

 • بررسی بی خطر بودن و مؤثر بودن درمان های موضعی

 •  

سوال دیگری دارید؟

16:00 - 8:00

داخلی 216-02188972220