derma_sardarف
معرفی درمالب
  • آزمایشگاه ارزیابی بالینی فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی در حال حاضر تنها مرجع مورد تایید سازمان غذا و دارو، در خصوص بررسی بالینی فرآورده‌های دارویی و آرایشی و بهداشتی پوستی محسوب می‌شود.
  • این آزمایشگاه در زمینه انجام آزمون‌های میکروبی، بی‌خطری، حساسیت‌زایی و اثربخشی کلیه فرآورده‌های دارویی، آرایشی و بهداشتی پوست و همچنین تکمیل مستندات رگولاتوری، به شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده کمک می نماید. 
  • مسئولیت عقد قرارداد ها و اجرای پروتکل های تهیه شده و نظارت کیفی بر آنها با شرکت درمان اندیشان البرز (درمالب) می باشد.
تاریخچه ما

12 سال موفقیت

ما تنها مرجع مورد تایید سازمان غذا و دارو در خصوص بررسی بالینی بی خطری و کارآیی فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی پوست هستیم.

تاریخچه درمالب

تأسیس

واحد ارزیابی فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی در بهمن ماه 1388 (فوریه 2010) به عنوان بخشی از مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام افتتاح گردید.

1388

دو هدف بزرگ

-انجام پروژه های پژوهشی با توجه به پارامترهای بیوفیزیکی پوست برای اولین بار در کشور جهت ارزیابی های ایمنی و اثر بخشی محصولات تحقیقاتی و صنعتی

 

-فعالیت های کلینیکی با درخواست پزشکان و متخصصان مرتبط 

تاسیس شرکت دانش بنیان با موافقت اصولی

بعد از حدود 10  سال کسب  تجربه و کمک فراوان به صنایع تولیدی، شرکت های وارد کننده و مراکز دانشگاهی در حوزه های فعالیت بالینی بنیانگذاران این مجموعه بر آن شدند تا به منظور رشد علمی، پژوهشی و ساختاری  و در راستای سیاست های کشور در جهت ایجاد دانشگاههای نسل سوم، آن را به سمت ایجاد یک شرکت دانش بنیان هدایت کنند.

بنابراین شرکت دانش بنیان درمان اندیشان البرز (درمالب) در اواخر سال 1398 تاسیس شد.

1398

گسترش شرکت

شرکت دانش بنیان درمان اندیشان البرز (درمالب) از فروردین سال 1399 عملیاتی گردید تا به عنوان یک شرکت جدید با اهداف روشن تر و آرمانهای قوی تر جهت رسیدن به قله های افتخار برای این مرز و بوم عزم تلاش نماید.

1399

از سال 1399 تا کنون این شرکت زیر مجموعه مرکز رشدگیاهان دارویی مستقر در دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد.

1399

1_nrlf3m6w2j7ZRjnxPZFVpQ-e1626969331338
2

اهداف و چشم انداز ها

فعالیت های “درمالب را می توان به سه گروه عمده تقسیم کرد:

پژوهشی

کلینیکی

آموزشی

  • ایجاد بانک اطلاعات ملی پارامترهای بیوفیزیکی پوست در جمعیت سالم در سنین مختلف
  • ایجاد بانک اطلاعات ملی پارامترهای بیوفیزیکی پوست در اختلالات پوستی خوش خیم و بدخیم
  • طراحی و اجرای کارآزمایی های بالینی جهت مطالعه بی خطر بودن و کارایی محصولات شرکت ها و کارخانه های تولیدکننده فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی

شامل اندازه گیری طیف گسترده ای از پارامترهای بیوفیزیکی پوست و مو در بیماران، برای استفاده های بالینی و به درخواست پزشکان

ایجاد پلت فرم های آموزشی با مراکز معتبر داخلی و خارجی جهت آموزش به شرکتها، پزشکان و سایر علاقه مندان

تضمین کیفیت

تضمین کیفیت در آزمایشگاه بیومتری پوست مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام و شرکت درمالب از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به طوری که بررسی و مدیریت کیفیت در طی انجام ارزیابی های بالینی و کمک تشخیصی، آزمایشات بیومتری پوست و مو و همینطور اجرای کارآزمایی های بالینی محصولات ارجاعی به آزمایشگاه درمالب به طور دقیق صورت می پذیرد.

این بررسی و تضمین کیفیت بر اساس اصول بهینه اجرای کارآزمایی های بالینی Good Clinical Practice (GCP)، تمام مراحل کارآزمایی های بالینی شامل تطابق عنوان کارآزمایی با درخواست مطروحه، نگارش پروتکل، فرم ثبت اطلاعات بیمار و رضایت نامه، رعایت نکات اخلاق پژوهش در پزشکی، مدیریت رعایت معیارهای ورود و خروج داوطلبین، انجام آزمایشات و بررسی های بالینی، صحت ورود اطلاعات و آنالیز داده ها و همینطور نگارش گزارش نهایی را در بر می گیرد.

برخورداری از استانداردهای کیفیت بالا در درمالب اصل مهمی است که همه ی فعالیت های آزمایشگاه را در بر گرفته و کلیه همکاران ملزم به پیروی از آن می باشند.